تقویت گل‌های آپارتمانی در گرو نگهداری مناسب و رسیدگی ایده‌آل به آنها خواهد بود. افرادی که در این زمینه از دانش مناسبی برخوردار هستند، برای تقویت گل‌های آپارتمانی از روش‌های مناسب و موثری استفاده می ‌نمایند.
در ادامه با کترا همراه باشید.

یکی از راه‌های تقویت آنها تامین نیازهای اصلی آنها خواهد بود. تقویت این گلها نه تنها از بیماری و همچنین خشک شدن آنها جلوگیری به عمل خواهد آورد، بلکه همواره گیاهی سرسبز و شاداب را برای شما به ارمغان می‌آورد. نگهداری از گلها با متدهای مختلفی صورت می‌پذیرد.

صرف نظر از علم و آگاهی در زمینه‌های مختلف، باید اطلاعات کاملی را در زمینه‌ی گیاه خانگی خود کسب نمایید. با بررسی روشهای نگهداری اصولی از گیاهان آپارتمانی ،همیشه می‌توانید از جذابیت آنها لذت ببرید.

 

روش‌های مختلف برای تقویت گل‌های آپارتمانی :

۱ . آبیاری مناسب :

برای اینکه بتوان عمر مفید گیاهان را افزایش داد . از بروز برخی بیماری‌ها در آنها جلوگیری به عمل آورد، دقت به آبیاری گیاهان بسیار مهم و ضروری خواهد بود. آبیاری مناسب و ایده‌آل از خشک شدن و زرد شدن برگهای گیاهان جلوگیری می‌نماید. اما آبیاری در گیاهان باید با توجه به نیاز آنها صورت پذیرد. برخی از گیاهان از مقاومت بالایی نسبت به کم آبی برخوردار هستند.

در این گلها و گیاهان اغلب به میزان کمی آبیاری صورت می‌پذیرد. اما برخی از گیاهان با دریافت آب نه تنها از طراوت بسیاری برخوردار می‌شوند، بلکه رشد مناسبی نیز در پی خواهند داشت. اما آبیاری مناسب این نیست که به سراغ شیر آب رفته و از آن طریق گیاهان خود را آبیاری نمایید. برای تقویت گلهای آپارتمانی خود می‌توانید از آب باقیمانده‌ی شستشوی سبزیجات استفاده نمود. یا آب آکواریوم ماهی‌ها می‌تواند بهترین انتخاب برای آبیاری گیاهان در نظر گرفته شود. اگر می‌خواهید از آبهای لوله‌کشی برای آبیاری استفاده نمایید، بهتر است برای مدت زمان مناسبی آن را کنار بگذارید تا کلر از آن خارج گردد.

 

۲ . کوددهی مناسب :

از روش‌های مناسب برای تقویت گل‌های آپارتمانی استفاده از کوددهی ایده‍آل می‌باشد. ایجاد بستر مناسب برای رشد ، توسط خاک صورت می‌پذیرد. برای اینکه گیاه از رشد مطلوبی برخوردار گردد، باید مواد معدنی مناسبی از خاک جذب نماید.

برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی شامل: پتاسیم، نیتروژن و فسفر از طریق کودها وارد خاک و سپس گیاه خواهند شد. کودها نیز دارای انواع متفاوتی هستند. مانند : کود حیوانی، ارگانیک و فرآوری شده. برخی از کودها نیز شیمیایی هستند و موارد استفاده از آنها در زمان مناسبی خواهد بود.

برخی از افراد خلاق نیز از انواع محصولات برای کوددهی به گیاهان آپارتمانی خود استفاده می‌نمایند. یکی از موادی که تاثیرات چشمگیری بر روی تقویت گل‌های آپارتمانی خواهد داشت، استفاده از ترکیب پوست تخم مرغ و همچنین پوست موز خواهد بود.

نگه‌داری از گل

این ترکیب مواد مغذی مناسبی را برای گیاهان خانگی به همراه خواهد داشت. استفاده از خاک‌های مناسب که از قدرت نفوذپذیری مناسبی برخوردارند، در تقویت و رشد گلدانها تاثیرات بسزایی داشته است.

۳ . نور کافی :

برخی از گیاهان آپارتمانی به نور کافی و مستقیم از سمت خورشید نیازمند هستند. قرار دادن آنها در مکانهایی که نور کافی جذب کنند، برای رشد مطلوب آنها بسیار مفید خواهد بود. اما برخی دیگر با دریافت نور مستقیم خورشید دچار سوختگی شده و از بین خواهند رفت.

این گیاهان نیز به نور خورشید نیاز دارند، اما نه به صورت مستقیم، بلکه به صورت غیر مستقیم و کم. دریافت نور کافی به تقویت گل‌های آپارتمانی بسیار کمک خواهد نمود.

۴ . رسیدگی به گیاهان :

تقویت گل‌های آپارتمانی نیازمند رسیدگی مناسب به آن‌ها می‌باشد. ایجاد بستر مناسب برای رشد، تعویض گلدان در زمان مناسب ، شستشوی برگها و نم دار نمودن سطح برگها در گیاهان، جدا کردن و هرس نمودن برگ‌های زرد و خشک شده از گیاهان، مرطوب نمودن هوای محیط نگهداری از گیاهان و موارد دیگر، تاثیرات بسزایی در تقویت گل‌های آپارتمانی خواهد داشت.