برای اینکه گیاهان و گلها از رشد مناسب و ایده‌آلی برخوردار شوند، باید شرایط محیطی مناسبی را برای آنها مهیا نمود. از شرایط محیطی مناسب می‌توان به آب و هوای ایده‌آل و مناسب ، نور کافی ، خاک مناسب برای رشد محصول و همچنین محیط مناسب برای رشد اشاره نمود. امروزه با توجه به آپارتمان نشینی و دوری از خانه‌های حیاط دار بزرگ ، استفاده از گلدان مناسب ، بهترین بستر برای رشد مرغوب و با کیفیت گیاهان و گلها خواهد بود. گلدان مناسب همواره بسیاری از خصوصیات و ویژگی‌های منحصر بفرد را یدک می‌کشد. از این رو با توجه به خصوصیات گلدان مناسب می‌توان برای خرید آن اقدام نمود.
در ادامه با کترا همراه باشید.

گلدان مناسب

ویژگی‌های گلدان مناسب :

  • کیفیت بالا :

از جمله ویژگی‌های بسیار مهم در گلدان مناسب برای کاشت گیاه، می‌توان به کیفیت بسیار بالای آن اشاره نمود. متریال ساخت در گلدانها متفاوت می‌باشد. اغلب افراد با توجه به این متریالها و همچنین نیاز خود اقدام به تهیه این محصول خواهند نمود. کیفیت بالا در گلدانها عبارتست از :

  • برخورداری از وزن مناسب و ایده‌آل : وزن در گلدانها باید به گونه‎‌ای باشد که هم بتوان به راحتی آن را جابجا نمود و هم گلدان در اثر اصابت ضربه و یا وزش باد دگرگون نشود. برخی از انواع گلدان مناسب مکانهای خاصی می باشند. برای نمونه گلدانهای استفاده شده در پارکها باید از استحکام و مقاومت بسیار بالایی تهیه شده باشند. اما گلدانهای درون خانه نیازی به برخورداری از وزن بسیار بالا نخواهند بود.
  • برخورداری از متریال مناسب : برخی از متریالهای گلدانها به گونه ای هستند که ،آب بسیار زیادی جذب بدنه‌ی آنها خواهد شد. از این رو خاک این گلدانها همواره خشک بوده و سبب آسیب دیدن گلها و گیاهان خواهد شد.
  • برخورداری از زهکشی مناسب : اغلب گلدانها از زهکشی مناسبی برخوردار هستند. گلدان مناسب همواره از زهکشهای ایده‌آلی برخوردار خواهد بود. در برخی از متریالهای ساخت گلدانها ، تعبیه زهکش امکان‌پذیر نخواهد بود.

گلدان مناسب

  • تنوع در طرح و رنگ :

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر بفرد در گلدان مناسب تنوع در طرح و رنگ مناسب خواهد بود. طرح‌های جذاب برای کاشت گیاهان خارق‌العاده در نظر گرفته شده‌اند. برخی از این گلدانها به صورت شیشه‌ای طراحی و تولید گشته‌اند. این گلدانها به راحتی از برخی گیاهان محافظت و نگهداری می‌نمایند. رنگهای جذاب نه تنها سبب جلب توجه افراد خواهند شد، بلکه تاثیرات بسیار زیادی بر روی جذب انرژی و نور خورشید خواهند داشت. افراد می‌توانند از انواع این طرح‌ها و رنگ‌ها کالای مورد نظر خود را انتخاب نموده و خریداری نمایند. برخی از گیاهان دارای رشد بسیار مطلوب و طولانی خواهند بود. استفاده از گلدانهای آویز برای کاشت این گیاهان بسیار جذاب و منحصر بفرد می‌باشد. توجه به گیاهان و بهره‌وری از انواع گلدانها می‌تواند تاثیرات چشمگیری بر روی گلخانه‌ی شما داشته باشد.

  • ابعاد متنوع :

بهتر است برای گیاهان متفاوت گلدان مناسب در نظر گرفته شود. زمانی که گیاه از رشد پرباری برخوردار است، بهتر است ، در زمان مناسب برای تعویض گلدان اقدامات موثر انجام پذیرد. برای جلوگیری از آسیب دیدن ریشه‌‎ها و همچنین رشد مطلوب ، تعویض گلدان یک عمل هوشمندانه و مفید خواهد بود. استفاده از انواع گلدانها با ابعاد متفاوت ،کاملا مربوط به سلیقه‌ی افراد خواهد بود.